सबैको समाचार
शुक्रबार, साउन ३०, २०७७
  • होमपेज
  • सैनिकको कु’टाइबाट मृ’त्यु भएका राजकुमारको श’व बुझ्यो परिवारले

सैनिकको कु’टाइबाट मृ’त्यु भएका राजकुमारको श’व बुझ्यो परिवारले

सैनिकको कु’टाइबाट मृ’त्यु भएका राजकुमारको श’व बुझ्यो परिवारले

चितवन : चितवन राष्ट्रिय निकुञ्ज सुरक्षार्थ खटिएका सैनिकको कु’टपि’टपछि मृ’त्यु भएको भनिएका पूर्वी चितवनको राप्ती नगरपालिका–२ का २४ वर्षीय राजकुमार चेपाङको श’व परिवारले बुझेको छ।

नेपाल चेपाङ संघका पूर्व अध्यक्ष गोविन्दराम चेपाङका अनुसार राजकुमारको श’व शनिबार साँझ ६:०० बजे काठमाडौंबाट बुझेर आज बिहान चितवन ल्याइएको हो। जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा शुक्रबार भएको सर्वपक्षीय बैठकले पीडितको माग सम्बोधन गर्ने निर्णय गरेपछि परिवारले श’व बुझेको उनले बताए।

त्रिवि शिक्षण अस्पताल काठमाडौंमा रहेको श’व परिवारले चितवन ल्याएको छ। राजकुमारको श’व परीक्षण त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा गरिएको थियो। सर्वपक्षीय बैठकले चेपाङलाई कु’टपि’ट गर्नेलाई कानुनी दायरामा ल्याई आवश्यक कारबाही गर्ने पहिलो निर्णय गरेको छ।

बैठकले राजकुमारकी छोरीलाई भरणपोषण र छात्रवृत्ति रकम नियमितरूपमा उपलब्ध गराउने, मृ’तकको घर निर्माणमा आवश्यक वन पैदावर, कच्चापदार्थ र श्रमसमेत निःशुल्क उपलब्ध गराउने, राजकुमारको परिवारलाई राहतस्वरूप १० लाख रुपैयाँ रकम उपलब्ध गराउने र श’व परिवारले बुझी अ’न्त्येष्टि गर्ने निर्णय भएको बैठकमा सहभागी नेपाली कांग्रेस जिल्ला सभापति जीतनारायण श्रेष्ठले जानकारी दिए।

यही साउन १ गते राप्ती नदीमा माछा मार्न गएका राजकुमारसहित पाँच जनालाई निकुञ्ज सुरक्षार्थ खटिएका सैनिक जवानले कु’टपि’ट गरेको परिवारको आरोप छ। कु’टपि’टबाट घा’इते भएका राजकुमारको अवस्था जटिल बन्दै गएपछि यही साउन ७ गते थप उपचारका लागि भरतपुर अस्पताल ल्याइएको थियो।

राजकुमारको उपचारकै क्रममा सोही राति मृ’त्यु भएको थियो। मृ’त्युपछि परिवारले श’व बुझ्न अस्वीकार गरेको थियो। मृ’तक राजकुमारको चेपाङ संस्कार अनुसार गड्यौलीमा अ’न्त्ये’ष्टि गरिने भएको छ।

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका