सबैको समाचार
शुक्रबार, साउन ३०, २०७७
  • होमपेज
  • उपसचिव सञ्जेलमाथि कार्यकक्षमै किन भयो हा’तपा’त?

उपसचिव सञ्जेलमाथि कार्यकक्षमै किन भयो हा’तपा’त?

उपसचिव सञ्जेलमाथि कार्यकक्षमै किन भयो हा’तपा’त?

काठमाडौं, साउन १८: उपसचिव प्रेम सञ्जेलमाथि कार्यकक्षमै हा’तपा’त भएको घ’टना अहिले चर्चामा छ। श्रम तथा रोजगार कार्यालय विराटनगरका प्रमुख सञ्जेलमाथि शनिबार आफ्नै कार्यालयका कर्मचारीले हा’तपा’त गरेका थिए। विराटनगर घर भएका ५७ वर्षका सञ्जेल २०३८ सालदेखि सरकारी सेवामा छन्। उनी जहाँ जान्छन् त्यो कार्यालयमा ‘हामी घु’स खाँदैनौं, तपाईं घु’स दिन आउनुभएको भए उल्टो कारबाहीमा पर्नुहोला। हजुर सावधान!’ भन्ने पोस्टर टाँस्छन्।

धेरैले उनलाई भ्र’ष्टचार’वि’रोधी कर्मचारी भनेर चिन्छन्। सञ्जेलमाथि शनिबार बिहान ११ बजेतिर कार्यकक्षमै करारमा रहेका कर्मचारीले हातपा’त गरेको खबर आयो। घ’ट’नामा सं’लग्न रहेको आरोप लागेकी कार्यालय सहयोगी नेत्र भट्टराई निरौला र मेनुका सापकोटा कोइरालालाई प्र’हरीले नियन्त्रणमा लिएर अनुसन्धान जारी राखेको छ।

आफूलाई ती कर्मचारीले पञ्चिङ मेसिन, नेल कटर, कागजको डल्लोलगायतले प्र’हार गरेको सञ्जेल बताएका छन्। सञ्जेलमाथि हात’पात हुनुमा मुख्य दुई कारण देखिएका छन्।

पहिलो- सञ्जेलले गत शुक्रबार करारमा रहेका नासु, कम्प्युटर अपरेटर विराटनगर ३ का निर्मलकुमार दाहाललाई कामबाट निकालिदिएका थिए। सञ्जेलमाथि हा’त’पात गरेकाे आ’रोप लागेकी नेत्र भट्टराई निरौला र दाहालबीच पारिवारिक नाता छ।

दाहाल निरौलाका बहिनीज्वाइँ हुन्। बहिनीज्वाइँलाई कार्यालयबाट निकालेको र आफूलाई पनि २४ सै घण्टा काममा लगाएकोमा निरौला सञ्जेलसँग रूष्ट रहेकोले उक्त घ’टना भएको स्रोतको दाबी छ।

कार्यालयमा रहेको पानी तान्ने मोटर लकडाउनका बेला चोरी भएपछि सञ्जेलले चार जना कर्मचारीलाई आलोपालो २४ सै घण्टा कार्यालयको ड्युटीमा खटाएका थिए। उक्त कारण निरौलालगायत कर्मचारी सञ्जेलसँग असन्तुष्ट थिए। उनीहरूको आक्रमणबाट सञ्जेलको हातको पाखुरा, बुढी औंला र गालामा चो’ट लागेको छ। सञ्जेलले निर्मलकुमार लगायतलाई कार्यालयको पानी तान्ने मोटर चोरी भएको भन्दै स्पष्टिकरण सोधेका थिए। उक्त स्पष्टिकरण चित्तबुझ्दो नभएपछि उनलाई जागिरबाट निकालिएको थियो।

लकडाउनका बेला निर्मलकुमार एक सय २० दिन नै उक्त कार्यालयमा बसेकोले कार्यालयको रेखदेख गर्ने जिम्मेवारी उनको भएको सञ्जेलले तर्क गरेका छन्।
‘शनिबारका दिन मलाई कार्यालयमा बोलाएर महिला कर्मचारीले झट्टी हानेका हुन्,’ घटनापछि पत्रकारहरूसँग सञ्जेलले भनेका छन्। ती कर्मचारी शनिबार बिहान १० बजे कार्यालय आएका थिए। उनीहरूले फोन गरेर बोलाएपछि आफू कार्यालय आएको सञ्जेलको भनाइ छ।

सञ्जेलमाथि हातपातको आरोप लागेका दुई जना महिला कर्मचारीलाई प्र’हरीले शनिबार नै नियन्त्रणमा लिएको छ। जिल्ला प्र’हरी कार्यालय मोरङका प्र’हरी नायब उपरीक्षक मानबहादुर राईले घ’टनाको अनुसन्धान भइरहेको बताए।

‘उहाँहरू अनुसन्धानमै हुनुहुन्छ। हिरासतमा राखेर टनाबारे अनुसन्धान जारी छ,’ उनले भने, ‘कार्यालयमै सञ्जेलमाथि कु’टपि’ट गरेको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको छ।’ कार्यालयसम्बन्धी विवाद, रिसइवी, मनमुटावले गर्दा सञ्जेलमाथि हा’तपा’त भएको खुलेको उनले जानकारी दिए।

‘रिसइबी, मनमुटाव, भनाभन र ‘हात’पा’त भएको भन्ने खुलेको छ,’ उनले भने। महिला कर्मचारीहरूले आफूहरूलाई कामको प्रेसर दिने गरेको, तुच्छ बोलेकोलगायत आरोप सञ्जेलमाथि लगाएका छन्।
सेतो पाटि बाट

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका